چگونه پوست شادابی داشته باشیم ؟

چگونه پوست شادابی داشته باشیم؟

 

داشتن پوست شاداب، براق و روشن، یکی از آرزوهای هر کسی است که دوست دارد در هر محفل و مجلسی خوش بدرخشد و در کانون توجه اطرافیان قرار داشته باشد. ولی این خواسته‌ای نیست که یک شبه محقق شود.  با این وجود شاید شگفت زده شوید اگر بدانید که ما روش‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید در عرض کمتر از یک ماه تحولی زیربنایی در پوست خودتان به وجود آورید.

در این پُست، کالاسلامت قصد دارد تا شما را با چند روش ساده و کاربردی برای شادابی پوست آشنا کند. پس پیشنهاد می‌کنیم پیش از خرید اینترنتی هر نوع کالای بهداشتی مرتبط با پوست، ضمن مطالعۀ این مقالۀ کوتاه، هر گونه پرسش و ابهامی که در این مورد دارید را با کارشناسان بهداشت پوست وب‌سایت کالا سلامت در میان بگذارید.

شیوه‌های کاربردی شاداب سازی پوست

نخست: ماساژ درمانی پوست را تبدیل به یک عادت کنید

 

ماساژ درمانی باعث می‌شود که انباشت سلول‌های مُرده بر روی پوست از بین برود و بدین ترتیب منافذ پوستی جدیدی باز شوند که به تنفس بهتر پوست و فعل و انفعالات زیستی و رشد بهتر آن کمک می‌کنند

دوم: مصرف مولتی ویتامین را آغاز کنید

 

مصرف مولتی ویتامین یکی از بهترین راه‌ها برای رژیم غذایی پوست است. البته مصرف بیش از حد مولتی ویتامین نیز مثل تمامی داروها و مواد خوراکی دیگر جایز نیست. شما با مصرف مولتی ویتامین به پوستتان این امکان را می‌دهید که بین مواد غذایی و ویتامین‌هایی که دریافت می‌کند، یک موازنه منطقی برقرار سازد

سوم: کرم مرطوب کننده را در کیف یا جیب خود قرار دهید

 

هر زمان که احساس می‌کنید پوست شما به خشکی گراییده، حتماً با مقداری به اندازۀ یک نخود کرم مرطوب کننده، پوست خود را چرب کنید. چرب کردن پوست به ویژه پس از دوش گرفتن که پوست حسابی مرطوب است، یک مزیت دوچندان به همراه دارد

چهارم: با صورت شسته نشده به رختخواب نروید

 

یکی از بدترین خیانت‌هایی که می‌توانید درحق پوست صورت‌تان بکنید این است که با صورت شسته نشده به رختخواب بروید. در این صورت، سلول‌های مُردۀ روی پوست صورت باعث بسته شدن منافذ پوست و ایجاد جوش بر روی آن می‌شوند

پنجم: آرامش را در وجودتان حفظ کنید

 

هر نوع استرس و تشویشی می‌تواند بر روی  تمام اُرگان‌های بدن و از جمله پوست تأثیر منفی بگذارد. استرس، پوست را پیرتر می‌کند

 

 

ششم: به سراغ فعالیت‌هایی بروید که گردش خون و پمپاژ آن را سرعت می‌بخشند 

 

درست فکر کرده‌اید: ورزش کنید. 

با ورزش کردن، گردش خون تسریع می‌شود و ویتامین‌ها، اکسیژن و مواد معدنی مفید به تمام اُرگان‌های بدن و از جمله پوست می‌رسند و باعث شادابی و براق شدن آن می‌گردند.

هفتم: نمک را دشمن شماره یک پوست خودتان بدانید 

 

هر چند برخی از افراد به یُد موجود در نمک حساسیت دارند، ولی به طور کلی نمک یکی از مضرترین دشمنان برای پوست بدن به شمار می‌رود؛ که متأسفانه خیلی به این دشمن مهلک که برای بسیاری از اندام‌های دیگر بدن نیز زیان‌آور است توجه نمی‌شود.

هشتم: خال‌های صورت را زیر نظر بگیرید

 

خیلی از خال‌های صورت می‌توانند پیام‌آور بیماری ملانوم، یعنی خطرناک ترین نوع سرطان پوست باشند.

نهم: روغن را از رژیم غذایی خودتان اخراج نکنید

 

اگر روغن را از برنامۀ غذایی خودتان حذف کنید و یا مصرف آن را به زیر ۱۰ درصد از سهم روغن از کل کالری یک وعده غذایی کاهش دهید، پوست شما به مرور زمان دچار خشکی می‌شود. از جمله روغن‌های مفید برای پوست شاداب می‌توان به روغن دانه‌های گیاهی و مغزهای آجیل، روغن زیتون، روغن آووکادو و کره بادام زمینی اشاره کرد.

دهم: آب؛ دوست صمیمی پوست شاداب

 

پوست، در زمان تشنگی خشک و تیره به نظر می‌رسد. اما در سوی دیگر میوه‌ها و سبزیجات نیز منابع بسیار غنی برای تأمین آب بدن هستند. زیرا بسیاری از آنها بیش از ۷۵ درصد آب دارند. مراقب باشید که در فهرست مایعاتی که وارد بدن‌تان می‌شوند، نوشیدنی‌های گازدار و مشروبات الکلی به چشم نخورد.

یازدهم: به خواب کافی احترام بگذارید

 

کمبود خواب، آثار زیان‌باری بر روی پوست می‌گذارد. پوست صورت رنگ طبیعی خود را از دست می‌دهد و چشم ها دچار گود افتادگی می‌شوند. متخصصین پوست معتقدند که شب، مناسب‌ترین زمان برای تأمین انرژی پوست است. دمای پوست در هنگام خواب افزایش می‌یابد و هر چقدر پوست گرم تر باشد، مواد سازندۀ موجود در مواد غذایی را بهتر به خود جذب خواهد کرد.

دوازدهم: به پشت (یا طاق باز) بخوابید

 

زمانی که به صورت می‌خوابید، جریان خون صورت شما کاهش می‌یابد؛ که این کاهش جریان خون در ایجاد چین و چروک پوست نقش بسیار پُررنگی دارد. 

سیزدهم: استخر و شنا را به عنوان سرگرمی های رسمی خود بپذیرید

 

گرما از محاسن زیادی برای زیبایی پوست برخوردار است. گرما باعث افزایش گردش خون می‌شود. ولی به این نکته نیز توجه کنید که اگر به سونا می روید، بیش از ۲۰ دقیقه در آن نمانید.

چهاردهم: با ویتامین C وارد یک رفاقت دیرینه شوید

 

مصرف ویتامین C را هرگز قطع نکنید. ویتامین C به تولید کلاژن پوست کمک می‌کند. کلاژن عامل اصلی استحکام پوست است. برای تأمین ویتامین C کافی و مورد نیاز پوست، به گیاهانی همچون مرکبات، فلفل قرمز و کلم بروکلی روی خوش نشان دهید. کرم‌های حاوی ویتامین C که بر روی پوست مالیده می‌شوند، از تأثیر بسیار بالایی برای لطافت پوست برخوردارند.

 

 

پانزدهم: مصرف غذاهای رنگی را شوخی نگیرید

 

غذاهای روشن مقدار بسیار زیادی فیتوکمیکالز (Phytochemicals) یا مواد گیاه‌شیمیایی دارند؛ که عمدتاً در گیاهان یافت می‌شود و نقش حفاظتی بسیار مهمی برای پوست بدن دارد. مواد غذایی با رنگ‌های قرمز، نارنجی، زرد و سبز مثل فلفل زرد، سیب زمینی، خیار، توت فرنگی، شاتوت، گوجه فرنگی و امثال آنها را در رژیم غذایی روزانه خودتان بگنجانید.

شانزدهم: هر چهره‌ای با لبخند شاداب‌تر است

 

سعی کنید همیشه و در همه حال فردی شاد و خنده به لب باشید تا پوستی شاداب‌تر از بقیه داشته باشید. زمانی که خوشحال هستید جریان خون در زیر پوست شما افزایش می‌یابد و باعث سرخ شدن پوست می‌شود و این یعنی پوست شما در حال تجدید قوا است. پس تا می‌توانید انرژی مثبت ببخشید، با دیگران مهربان باشید، کودکان را در آغوش بگیرید، به پرندگان محبت کنید، در جمع‌های دوستانه حضور پیدا کنید و لطیفه بگویید.

حالا که با روش‌های مختلف شاداب سازی پوست آشنا شدید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که هر تجربه‌ای که در زمینۀ شادابی پوست کسب کرده‌اید را با کالا سلامت در میان بگذارید و خرید اینترنتی کالاهای مرتبط با پوست را به فروشگاه اینترنتی کالاسلامت بسپارید.

"زیبایی" نعمت گران‌قدری است.